1. Wczoraj zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne. Dziękuję za pomoc przy obsłudze księży spowiedników w kuchni, za ciasta, sałatki, wędlinę.
  2. Odwiedziny chorych w poniedziałek i we wtorek od 9.00.
  3. We środę spotkanie ministrantów i lektorów przygotowujące do posługi świątecznej o godz. 16.00.
  4. We środę konferencja przedchrzcielna i spisywanie aktów chrztu o godz. 17.00
  5. Dziękuję za sprzątanie kościoła: Jolanta i Mirosław Startek, Janina Kalus, Anna Barbarska, Teresa Klimkowicz i Izabella Majewska dołożyły się do ofiary na kwiaty. Ofiara na kwiaty 150 zł. Do sprzątania kościoła zapraszam we środę wieczorem o 19.00 z rodziny : Śmigielski, Wetoszka i sąsiedzi.
  6. Chlebki Caritas na stół wielkanocny będą od środy.
  7. Zbiórkę ofiar na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego przeprowadzimy w Wielką Sobotę. W czasie poświęcenia pokarmów będzie stała w kościele puszka, do której będzie można złożyć ofiarę na ten cel.
  8. NOC KONFESJONAŁÓW – w Wielki Piątek od 21.00-24.00 w kościołach w centrum Lublina www.nockonfesjonalow.pl
  9. Dziś rozpoczyna się Wielki Tydzień, wielki z racji na wydarzenia zbawcze uobecniane dla nas w najważniejszych celebracjach liturgicznych w ciągu roku.

Jutrznia codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 6.00.

W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne.

Program Triduum:

Ciemna Jutrznia. Zapraszam od Wielkiego Czwartku do Soboty włącznie na godz. 6.00 do wspólnego jej odmawiania. To wielowiekowa tradycja czuwania z Chrystusem na modlitwie: „Smutna jest Moja dusza aż do śmierci. Zostańcie tu i czuwajcie ze Mną” (Mt 26, 38)

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej godz. 18.00. Po mszy św. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy na pamiątkę pojmania Pana Jezusa w Ogrodzie Oliwnym.

Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej godz. 18.00. Po liturgii ok. godz. 19.00 zapraszam wszystkich parafian i gości na Drogę Krzyżową. Drogę krzyżową przygotowuje młodzież pod kierunkiem Agnieszki Dąbek. Na Drogę Krzyżowa wyjdziemy z kościoła na lewo w stronę Klin do krzyżówki i wrócimy do kościoła.

Czuwanie przy Grobie Pańskim do 1.00 w nocy.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły jak w środę popielcową!

Wigilia Paschalna (Pascha) w sobotę o godz. 22.00. Wigilia Paschalna to najbardziej uroczysta msza święta w całym roku. Od niej bierze początek każda msza św. niedzielna i każda, którą sprawujemy codziennie. Dlatego tej nocy żaden chrześcijanin nie może spać ale być z Chrystusem, który przechodzi ze śmierci do życia, to jest Jego Pascha i nasza pascha z NIM.

Na Wigilję Paschalną zapraszamy dzieci. Przyjdźcie z dziećmi, one mają swoją rolę do spełnienia w czasie Paschy, dla nich będzie też specjalna katecheza.

Po Wigilii Paschalnej będziemy jedli jak co roku baranka.

W Niedzielę Zmartwychwstania procesja rezurekcyjna i msza św. o godz. 6.00. Następna msza św. o godz. 11.00 i 17.00.

Bardzo proszę o pomoc przy procesji, szczególnie o tę pomoc proszę braci strażaków.

W Wielki Piątek po Liturgii Męki Pańskiej rozpocznie się adoracja i czuwanie przy grobie Pańskim wg następującego porządku: Po drodze krzyżowej – czuwanie prowadzą Kółka Różańcowe i Legion Maryi, od 21.00 – 1.00 po północy czuwanie rodzinne i indywidualne. Do czuwania przy Grobie proszę o zorganizowanie się strażaków i ministrantów. Strażacy czuwaliby w nocy z piątku na sobotę do 1.00 po północy a następnie w sobotę od 20.00 do Wigilii Paschalnej. W piątek w nocy byłaby możliwość spowiedzi.

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę: Majdan Mętowski – godz. 9.00; Kliny i Wilczopole – poświęcenie w kościele o godz. 9.30 i 10.00. W tym czasie byłaby też możliwość spowiedzi. Od godz. 10.00 do 15.00 czuwanie dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół.

W Poniedziałek Wielkanocny msze św. o 9.00 i 11.00 i 17.00. Tradycyjnie w tym dniu taca na KUL.