1. W Wielkim Poście Kościół zaleca trzy praktyki: post, modlitwę i jałmużnę. Od jutra zapraszam więc na poranną mszę św. z jutrznią o godz. 6.00. Jeśli chodzi o jałmużnę, można ją wrzucać do puszki wiszącej na ścianie w przedsionku kościoła. „Jałmużna zakrywa wiele grzechów”, bo jest ofiarą, którą widzi tylko Bóg, jest ofiarą skruszonego i wdzięcznego serca przed Bogiem. Zachęcam do podjęcia konkretnych wyrzeczeń – postu – i wprowadzenia w tą praktykę dzieci i młodzieży.
  2. Gorzkie żale w niedziele o 8.40 przed mszą św. o godz. 9.00.
  3. Droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 16.30. Droga krzyżowa dla dorosłych o 18.30 po mszy św. o godz. 18.00.
  4. Zapraszam do podjęcia modlitwy i abstynencji w okresie Wielkiego Postu, aby wesprzeć rodziny dotknięte alkoholizmem. Księga trzeźwości od środy popielcowej będzie na stoliku pod figurą Jezusa Miłosiernego.
  5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek msza św. o godz. 18.00 a w sobotę o 16.00. Spowiedź pół godziny przed mszą. Wspomoże nas ks. prał. Władysław Kowalik, zachęcam do skorzystania ze spowiedzi.
  6. Wizyty u chorych nie będzie w piątek i w sobotę. Przenoszę wizytę u chorych odpowiednio na poniedziałek i wtorek 9-10.03.
  7. Od środy godz. 17.00 rozpoczyna się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Chętne pary zapraszam we środy na 17.00 w Wielkim Poście.
  8. Przypominamy się z 1% na Dobry Siew. Na naszej stronie FB parafii jest dostępny program do rozliczania podatku z gotowym wypełnieniem 1% na Dobry Siew.
  9. Wyjazd na beatyfikację kard. Wyszyńskiego – proszę dziś o zgłoszenia, w tym tygodniu muszę podać liczbę pielgrzymów, żebyśmy otrzymali karty wstępu.