VIII niedziela zwykła „A”

  1. Dziękujemy Księdzu Kanclerzowi dr. Krzysztofowi Kwiatkowskiemu za wygłoszone dziś Słowo Boże i przybliżenie nam moralności małżeńskiej oraz trudnych spraw związanych z przyczynami nieważności sakramentu małżeństwa i warunkach koniecznych dla komunii świętej osób żyjących w związkach niesakramentalnych.
  2. W tym tygodniu wypada środa popielcowa – rozpoczyna się Wielki Post. Przypominam, że tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 9.00 i 18.00.
  3. W Wielkim Poście Kościół zaleca trzy praktyki: post, modlitwę i jałmużnę. Zapraszam więc na wspólną modlitwę poranną ? Jutrznię od przyszłego poniedziałku o godz. 6.00. Jeśli chodzi o jałmużnę, można ją wrzucać do puszki wiszącej na ścianie w przedsionku kościoła. ?Jałmużna zakrywa wiele grzechów?, bo jest ofiarą, którą widzi tylko Bóg, jest ofiarą skruszonego i wdzięcznego serca przed Bogiem. Zachęcam do podjęcia konkretnych wyrzeczeń ? postu ? i wprowadzenia w tą praktykę dzieci i młodzieży.
  4. Gorzkie żale w niedziele o 8.40 przed mszą św. o godz. 9.00.
  5. Droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 16.30 przygotowaną i prowadzoną przez młodzież i dzieci. Droga krzyżowa dla dorosłych o 17.30 przed mszą św. do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00.
  6. Zapraszam do podjęcia modlitwy i abstynencji w okresie Wielkiego Postu, aby wesprzeć  rodziny dotknięte alkoholizmem. Księga trzeźwości od środy popielcowej będzie na stoliku pod figurą Jezusa Miłosiernego.
  7. Dziś w Świdniku w Domu Kultury o godz. 19.00 koncert Gospel Rain po warsztatach muzycznych. Zaprasza Weronika Mordel, która brała w nich udział. Bilety na koncert 20 i 15 zł ulgowy.