Serdecznie zapraszamy do udziału w oazach wakacyjnych – rekolekcjach 15 dniowych organizowanych przez Ruch Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej. Adresowane są one dla dzieci (od 3 klasy szkoły podstawowej), młodzieży gimnazjalnej oraz szkół ponadgimnazjalnych. Można wybrać dowolną oazę dostosowaną do wieku. Dzieci i młodzież gimnazjalna nie muszą wcześniej uczestniczyć w spotkaniach aby pojechać na oazę. (Zachęca się jednak do zorganizowania spotkań przygotowujących do takich rekolekcji). Wszystkie rekolekcje są prowadzone sprawdzoną metodą wypracowaną przez Ruch Światło-Życie i Czcigodnego Sługę Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego – którego 30 rocznicę odejścia do Domu Ojca w tym roku wspominamy. Oprócz Eucharystii i modlitw, przewidziane są także spotkania w grupach, szkoły liturgiczne, śpiewu, wyprawy, zabawy – pogodne wieczory. Dla młodszych grup oazowych także „dni wycieczkowe”.

Miejscem przeżywania rekolekcji są szkoły (te już potwierdzone to: Bukowa Wielka, Sawin, Łańcuchów, Siostrzytów, „Biskupiak” Lublin), które na ten czas odpowiednio przygotowujemy. W salach znajdują się łóżka – dostawki hotelowe z wygodnym materacem i prześcieradłem. Uczestnik przywozi tylko śpiwór oraz poduszkę – „jaśka”. Wszystkie oazy zgłaszamy i rejestrujemy w specjalnym systemie MEN i zatwierdzane są przez Kuratorium.

Cieszę się że dyrekcje szkół oraz wójtowie udostępnili szkoły na ten cel. Dziękuję im za to. Dziękuję także Księżom Proboszczom/Dyrektorom za życzliwe nas przyjmowanie i możliwość korzystania z kościołów. W każdym punkcie oazowym jest pełne wyżywienie (smaczne i pod dostatkiem bo Łaska Boża bazuje na naturze najedzonej i wyspanej 🙂

Na każdych rekolekcjach posługuje kapłan – moderator oraz przygotowana młodzież – animatorzy.

Koszt całkowity rekolekcji to 600 zł. Jest możliwość pobrania zaświadczenia o dofinansowanie z zakładu pracy rodziców.

www.lublin.oaza.pl/index.php/dzieci-boze

www.lublin.oaza.pl/index.php/mlodziez