Niedziela ewangelizacyjna 17.09.2017 podsumowanie

Dnia 17.09.2017 w kościele wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca” zorganizowała niedzielę ewangelizacyjną. Ta niedziela była zorganizowana w celu zaproszenia osób Parafii do wzięcia udziału w tej formie rekolekcji, które będą trwały 12 tygodni. Na każdej Mszy Św. Odgrywana była scenka pod tytułem „Kochający Ojciec”, w której wystąpili członkowie wspólnoty. Scenkę można obejrzeć w zakładce wspólnoty->Przyjaciele oblubieńca. Przed wejściem do kościoła można było zobaczyć Krzyż zrobiony z kawałków drewna, na którym wypisane były grzechy. Ten symboliczny znak miał nam przypomnieć, że to nie gwoździe przybiły Jezusa do Krzyża, lecz nasz grzech.

Na każdej Mszy Świętej Słowo Boże głosił ks. Krzysztof Morawik SAC. Mówił o słabości nas jako ludzi, ale także o tym, że Jezus przebacza nam nasze grzechy nieustannie i się tym nie męczy. Nagranie jest dostępne w zakładce wspólnoty -> Przyjaciele Oblubieńca.

„Bóg chcę Ciebie ratować, Bóg chce Ci przebaczać, udzielać ci miłosierdzia, uwalniać od grzechów, porządkować twoje życie, bo jest dobry! Bo jest w stanie miliony razy, kiedy będziesz klękał do konfesjonału mówić i Ja odpuszczam tobie grzechy, bo jest Miłością. Bo taki jest Bóg, bo tego nie można kupić, wyprosić sobie, zamienić się z Panem Bogiem na coś, coś mu obiecać”

„Wiara to nie jest pobożność! Wiara to sposób myślenia, wartościowania, patrzenia, to jest styl życia. Wiara to jest twoja codzienność”.

Pod koniec kazania osoby formujące się we wspólnocie dawały świadectwo jak zmieniło się ich życie od kiedy przyszli na Seminarium Odnowy Wiary. Podczas każdej Mszy Świętej oprawę muzyczną zapewnił zespół ze wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca z Krasnegostawu.

Serdecznie zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary, które odbywa się w każdą niedzielę o godzinie 18:00 i trwa do godziny 19:30.