1. W Wielkim Poście Kościół zaleca trzy praktyki: post, modlitwę i jałmużnę. Zapraszam więc na wspólną modlitwę poranną i medytację – Jutrznię. Rozpoczynamy jutro od poniedziałku do piątku o godz. 6.00. Jeśli chodzi o jałmużnę, można ją wrzucać do puszki wiszącej na ścianie w przedsionku kościoła. „Jałmużna zakrywa wiele grzechów”, bo jest ofiarą, którą widzi tylko Bóg, jest ofiarą wdzięcznego serca przed Bogiem. Zachęcam do podjęcia konkretnych wyrzeczeń – postu – i wprowadzenia w tą praktykę dzieci i młodzieży.
  2. Gorzkie żale w niedziele o 8.40 przed mszą św. o godz. 9.00.
  3. Droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 16.30. Droga krzyżowa dla dorosłych o 17.30 przed mszą św. do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00.
  4. Zapraszam do podjęcia modlitwy i abstynencji w okresie Wielkiego Postu, aby wesprzeć rodziny dotknięte alkoholizmem. Księga trzeźwości jest na stoliku pod figurą Jezusa Miłosiernego.
  5. W piątek i w sobotę odwiedziny chorych wg ustalonego porządku.
  6. Ogłoszenie o zbiórce makulatury z kartki.
  7. Pielgrzymka do Medjugorie 16-21.04.2018. Koszt ok. 1690 zł. Program wywieszony w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zgłoszenia do mnie. Zapewne wkrótce ogłosimy wpłatę zaliczki i spotkanie z dyrektorem pielgrzymki p. Bogusławem Murlakiem.
  8. Katechezy dla młodzieży i dorosłych – jest nadzieja, że rozpoczniemy w przyszłą niedzielę lub w najbliższym czasie.