1. Dziś I Komunia Święta w naszej parafii. Po raz pierwszy do tego sakramentu przystąpiło 25 dzieci. Jutro rozpoczniemy Biały Tydzień, każdego dnia dzieci będą modliły się najpierw za swoich bliskich, dziękując Bogu za swoich rodziców, rodzeństwo, dziadków, chrzestnych oraz za inne dzieci, które w całym świecie przystąpiły do I Komunii św., zwłaszcza w krajach misyjnych.
  2. Dzieci pierwszokomunijne jako dar ołtarza ofiarowały w tym roku monstrancję a dużą hostię, którą zakupię 11 czerwca na Targach Sacroexpo w Kielcach. Ofiara 1500 zł.
  1. We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. o godz. 9.00 i 11.00 po której wyruszymy z procesją Bożego Ciała pod sklep i remizę na Wilczopolu Kolonii i powrócimy do kościoła. I ołtarz przy posesji p. Chrząstowskich niech przygotuje Legion Maryi, II ołtarz będzie przy sklepie i remizie, który niech przygotuje brać strażacka, III przy szkole niech przygotują nauczyciele, pracownicy ze szkoły i IV przy kościele Majdan Mętowski I.
  2. We środę zapraszam do sprzątania kościoła rodziców dzieci pierwszokomunijnych
  3. W piątek 1 czerwca jedziemy z dziećmi pierwszokomunijnymi na pielgrzymkę do sanktuarium Matko Bożej w Krasnobrodzie.
  1. W przyszłą niedzielę rocznica I Komunii Świętej o godz. 11.00. Spowiedź rocznicowa będzie w piątek o 19.00. Po spowiedzi sprzątanie kościoła.
  2. Dziękuję za ofiary na organy wpłacane na konto parafii, czy przynoszone do zakrystii. Ostania ofiara 100 zł. Obecnie jesteśmy na etapie wykonywania drewnianej ramy do mocowania części konstrukcyjnych organów i szafy akustycznej, którą robi pan Arkadiusz Toruń.