Dzień Dziękczynienia w Parafii Narodzenia NMP MB Siewnej w Wilczopolu

Od 11 lat ks. proboszcz Robert Muszyński razem z Radą Parafialną organizują Dzień Dziękczynienia. Pomysł wspólnego świętowania zrodził się podczas przygotowywania kolejnego odpustu parafialnego. Pragnąc wyrazić wdzięczność Panu Bogu i Maryi, patronce naszej parafii postanowiono uświetnić ten czas poprzez wspólne świętowanie przy muzyce, połączone z dobrym jedzeniem, zabawą dla dzieci i starszych. Pomysł znalazł aprobatę wśród parafian, którzy co roku aktywnie się włączają. Jedni w sposób bardziej widoczny (prowadzenie, pomoc w obsłudze) a inni w sposób niewidzialny (przygotowanie m. in. pierogów, bigosu, grochówki, ciasta), bez których nie odbyłby się Dzień Dziękczynienia.

Co roku po mszy świętej odpustowej z kościoła parafialnego, korowodem przechodzimy na boisko za Zespołem Szkół w Wilczopolu, by wspólnie świętować. Patrząc na liczne rodziny z dziećmi, osoby starsze, które często nie mają możliwości spotkania się z innymi i porozmawiania, można powiedzieć, że radość z dawania jest wielka i warto dawać siebie innym, to ma sens, daje radość i siłę by po raz kolejny się angażować.

W tym roku, ze względu na Dożynki Gminne, które będą 9 września (w odpust parafialny), Dzień Dziękczynienia w Wilczopolu odbędzie się 2 września. W kościele parafialnym w Wilczopolu o godzinie 12.00 rozpocznie się dziękczynną mszą świętą, by następnie w korowodzie przejść na boisko szkolne i świętować. Zapraszamy na wspólne biesiadowanie. Jak co roku będą pierogi, bigos, grochówka, kiełbaski z grilla, napoje, lody. Atrakcje dla dzieci i starszych: zabawy, loterie połączone z konkursami, niesamowite zjeżdżalnie dla mniejszych i większych dzieci. Nie zabraknie zaprzyjaźnionej Stajni Drwal z końmi przyjaznymi dzieciom czy przejażdżek bryczką. Towarzyszyć nam będą występy dzieci z Ogniska Muzycznego w Wilczopolu, zespoły ludowe, dobrą, porywającą muzykę zapewni nam zespół Irys, zapraszając nas do potańcówki pod gołym niebem. Każdy znajdzie coś dla siebie. Myślę, że kto był choć raz z nami, wraca tu z przyjemnością.

Msza święta odpustowa odbędzie się 9 września o godzinie 12.00 w kościele parafialnym w Wilczopolu, po której także zapraszamy na wspólną agapę przy kościele.

Dziękuję wszystkim za wkład w organizowanie naszego święta, także sponsorom i wszystkim, którzy chcą być razem z nami, bez was nie byłoby Dnia Dziękczynienia.

Zapraszamy i do zobaczenia.

W imieniu organizatorów

Przewodnicząca Rady Parafialnej

Maria Bernadeta Studzińska