1. W Wielkim Poście Kościół zaleca trzy praktyki: post, modlitwę i jałmużnę. Zapraszam więc na wspólną modlitwę poranną – Jutrznię od przyszłego poniedziałku o godz. 6.00. Jeśli chodzi o jałmużnę, można ją wrzucać do puszki wiszącej na ścianie w przedsionku kościoła. „Jałmużna zakrywa wiele grzechów”, bo jest ofiarą, którą widzi tylko Bóg, jest ofiarą skruszonego i wdzięcznego serca przed Bogiem. Zachęcam do podjęcia konkretnych wyrzeczeń – postu – i wprowadzenia w tą praktykę dzieci i młodzieży.
  2. Gorzkie żale w niedziele o 8.40 przed mszą św. o godz. 9.00.
  3. Droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 16.30. Droga krzyżowa dla dorosłych o 17.30 przed mszą św. o godz. 18.00.
  4. Zapraszam do podjęcia modlitwy i abstynencji w okresie Wielkiego Postu, aby wesprzeć rodziny dotknięte alkoholizmem. Księga trzeźwości jest na stoliku pod figurą Jezusa Miłosiernego.
  5. Przypominamy się z 1% na OPP Dobry Siew, dzięki czemu możemy wspierać nasze projekty skierowane do dzieci i młodzieży (ognisko muzyczne, j. angielski, schola). Każdy projekt, na który dostajemy dofinansowanie z Gminy, Urzędu Marszałkowskiego wymaga wkładu własnego. W tym roku składa się oświadczenie o przekazaniu 1% podatku na OPP. Na stoliku w przedsionku leżą formularze z wpisanym już nr KRS Dobrego Siewu.
  6. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się głoszenie Ewangelii i wzywanie do nawrócenia – katechezy dla dorosłych i młodzieży prowadzone przez Drogę Neokatechumenalną. Jak wiarę i Słowo Boże stosować w codzienności, żeby widzieć działanie Boga z mocą w swoim życiu? Niedziele godz. 18.00, poniedziałki i piątki godz. 19.00