W tym roku przeżywanie Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego bardziej w domu z rodziną i przed monitorami. Ciągle obowiązują nas ograniczenia z powodu epidemii, którą wywołał koronawirus. Zaglądajmy tym Wielkim Tygodniu często na stronę parafii i profil Facebook parafii po aktualne wiadomości!
Pobierzcie też pliki, które można też wydrukować – propozycje jak można przeżywać w domu kolejne dni Triduum Paschalnego i Niedzieli Zmartwychwstania oraz jak poświęcić pokarmy na stół wielkanocny.

Pamiętajcie też o utrzymaniu parafii (tacę można wpłacać na konto parafii)

1. Od Wielkiego Poniedziałku do Środy włącznie msza św. z jutrznią o 6.00 rano transmitowana na FB (z okienkiem transmisji na stronie parafii)
  2. Triduum Paschalne PROGRAM:

– oglądamy transmisję Mszy Krzyżma z naszej katedry (strona katedry)
– Msza Wieczerzy Pańskiej o 18.00 w naszym kościele (Transmisja Na FB i stronie parafii)

Wielki Piątek
– Uroczysta jutrznia tzw. Ciemna Jutrznia o godz. 9.00 (transmisja z naszego kościoła) – godz. 9.00
– Droga krzyżowa o godz. 17.00 (transmisja z naszego kościoła) – nie ma drogi krzyżowej na zewnątrz po parafii)
– Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00 (transmisja z naszego kościoła)
– Rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim o godz. 20.00 (transmisja z naszego kościoła). Trzeba zapisywać się na listę i można w wybranej godzinie przyjść do kościoła na adorację (max. 5 osób na daną godzinę). LISTA BĘDZIE DOSTĘPNA DZIŚ WIECZOREM

Wielka Sobota
– święcenie pokarmów wg przedstawionego rytuału (pobierz plik)
– 21.00 rozpoczęcie Wigilii Paschalnej (najważniejszej celebracji w roku liturgicznym) – transmisja z naszego kościoła.

Niedziela Zmartwychwstania
6.00 – Msza rezurekcyjna (transmisja z naszego kościoła
9.00; 11.00; 13.00 i 17.00 msze św. (msza o 11.00 transmitowana z naszego kościoła)

Poniedziałek wielkanocny