1. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18.00, w niedziele i święta przed mszą św. o godz. 9.00
  2. Dziś rocznica Pierwszej Komunii Świętej o godz. 13.00.
  3. W przyszłą niedzielę 7.06.2020 bierzmowanie młodzieży, o godz. 9.00 klasa 8 i o godz. 11.00 klasa 7. Bierzmowania udzieli bp Józef Wróbel. Prośba, żebyśmy wybrali się na inne godziny mszy świętych i pozostawili miejsce dla rodziców, świadków bierzmowania i rodzin bierzmowanych. Będą dodatkowe dwie msze św. o 7.00 i 15.00. Spowiedź bierzmowanych w piątek o godz. 19.00 klasa 8 i o godz. 20.00 klasa 7.
  4. Kościół sprzątali rodzice dzieci rocznicowych. Na następną niedzielę kościół przygotowują bierzmowani.
  5. Przypominam, że wprowadziliśmy dodatkową mszę św. w niedzielę o godz. 13.00 i do wakacji niech tak zostanie, później zadecydujemy, czy ją utrzymać.
  6. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00.
  7. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź przed mszą o 18.00 w piątek i przed mszą o 16.00 w sobotę, następnie adoracja i różaniec pierwszosobotni.
  8. Wizyta u chorych. Chciałbym odwiedzić chorych jak zwykle, proszę o sygnały, do których domów mogę przyjechać.
  9. Zamówiłem ołtarze boczne ku czci św. Jana Pawła II i bł. Stefana kard. Wyszyńskiego. Będą zamontowane do połowy lipca. Wykonuje prof. Karol Badyna z Krakowa, ten, który w naszym kościele wykonał drogę krzyżową oraz figury Niepokalanej i Jezusa Miłosiernego. Koszt 17.000. Może kogoś Pan Bóg natchnie i wezwie na fundatora jednego z ołtarzy (8000 zł). Wkrótce będzie dostępna wizualizacja projektu ołtarzy.
  10. Ostatnie deszcze odsłoniły problem przeciekania dachu na dwóch tylnych filarach, ok. pół wiadra wody na jeden filar. Szukam sposobu zaradzenia problemowi, tańszego niż rozwiązanie, które sporo nas kosztowało – 60.000 zł, ale okazuje się skuteczne. Wymiana poszycia dachu rozwiązała problem przy filarze Niepokalanej, ale teraz obie ćwiartki dachu kosztowałyby co najmniej 120.000 zł. Zobaczcie, ta część dachu od zakrystii, która jest osłonięta od wiatru, tu nie ma problemu. Wczoraj siedziałem na poddaszu kościoła i nie zaobserwowałem żadnego przecieku, to się dzieje niżej, na części już niewidocznej (bo zakrywa ocieplenie z trocin), do której nie ma dostępu.