1. W tym tygodniu wypada środa popielcowa – rozpoczyna się Wielki Post. Przypominam, że tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 9.00 i 18.00. 
  2. W Wielkim Poście Kościół zaleca trzy praktyki: post, modlitwę i jałmużnę. Zapraszam więc na poranną mszę św. z jutrznią – od przyszłego poniedziałku o godz. 6.00. Jeśli chodzi o jałmużnę, można ją wrzucać do puszki wiszącej na ścianie w przedsionku kościoła. „Jałmużna zakrywa wiele grzechów”, bo jest ofiarą, którą widzi tylko Bóg, jest ofiarą skruszonego i wdzięcznego serca przed Bogiem. Zachęcam do podjęcia konkretnych wyrzeczeń – postu – i wprowadzania w tę praktykę dzieci i młodzież.
  3. W przyszłą niedzielę gościmy w naszej parafii TVP Lublin, będzie transmisja mszy św. o godz. 10.00, dlatego w przyszłą niedzielę mamy zmianę godzin odprawiania dwóch pierwszych mszy: 8.00 i 10.00, następne normalnie 12.30 i 17.00. Proszę powiadomić wszystkich, zwłaszcza tych, którzy zamówili intencje.
  4. Gorzkie żale w niedziele o 8.40 przed mszą św. o godz. 9.00. 
  5. Droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 16.30. Droga krzyżowa dla dorosłych o 18.30 po mszy św. o godz. 18.00.
  6. Zapraszam do podjęcia modlitwy i abstynencji w okresie Wielkiego Postu, aby wesprzeć rodziny dotknięte alkoholizmem. Księga trzeźwości od środy popielcowej będzie na stoliku pod figurą Jezusa Miłosiernego.
  7. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna. Trwa remont zakrystii i kancelarii, robimy też remont schowka na rzeczy do sprzątania kościoła, był już bardzo zaniedbany.
  8. Przypominamy się z 1% na Dobry Siew. Na naszej stronie parafii jest dostępny program do rozliczania podatku z gotowym wypełnieniem 1% na Dobry Siew lub jeśli ktoś rozlicza się w inny sposób-jest tam nr KRS potrzebny do przekazania 1%.
  9. Dzisiaj puszka na „Fundusz Wschodni”
  10. Aleppo – wpłaciłem 205 $ od nas dla parafii św. Krzyża w Aleppo. Na stronie parafii jest instrukcja jak wpłacać, jeśli ktoś chce robić to osobiście. Są też zdjęcia tych, którym pomagamy i wywiad z jednym z proboszczów Aleppo o sytuacji w mieście, w rodzinach.