1. W Wielkim Poście Kościół zaleca trzy praktyki: post, modlitwę i jałmużnę. 
  2. Zapraszam od jutra, od poniedziałku do piątku na poranną mszę św. z jutrznią o godz. 6.00, przed pracą i codziennymi obowiązkami. Modlitwa psalmami, cicha osobista modlitwa i msza św. Całość ok. 50 min. 
  3. Droga krzyżowa w piątek dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 18.30 po mszy św. O 18.00
  4. Jałmużna – można ją wrzucać do puszki wiszącej na ścianie w przedsionku kościoła. „Jałmużna zakrywa wiele grzechów”. Mamy kilka osób w parafii, którym pomagamy finansowo, są ubodzy i potrzebują wsparcia. Wspieramy także parafię Krzyża Świętego w Aleppo w Syrii. Ofiary można wrzucać do puszki w przedsionku kościoła z karteczką Aleppo lub Syria lub wpłacać na konto parafii z takim dopiskiem lub przesyłać pieniądze osobiście (na stronie parafii jest podany sposób przekazu bankowego dla Aleppo). 
  5. Zachęcam do podjęcia konkretnych wyrzeczeń – postu – i wprowadzania w tę praktykę dzieci i młodzież.
  6. Droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 16.30. Droga krzyżowa dla dorosłych o 18.30 po mszy św. o godz. 18.00.
  7. Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona na remont zakrystii i kancelarii.
  8. Przypominamy się z 1% na Dobry Siew. Na naszej stronie parafii jest dostępny program do rozliczania podatku z gotowym wypełnieniem 1% na Dobry Siew lub jeśli ktoś rozlicza się w inny sposób-jest tam nr KRS potrzebny do przekazania 1%.
  9. We środę o 17.00 rozpoczynamy kurs przedmałżeński w dolnej kaplicy. Zapraszam chętne pary narzeczonych.
  10. Zwracam się do wszystkich telewidzów jako dyrektor Szkoły Formacji Duchowej w Archidiecezji Lubelskiej. Nasza ekipa przygotowuje na każdą niedzielę TV lectio divina czyli pomoc w rozczytaniu tekstu Ewangelii z nadchodzącej niedzieli, odkryciu jakie światło rzuca to Słowo Pana na nasze dzisiejsze życie i jak zastosować to Słowo w życiu osobistym. Możecie od każdego piątku wieczorem znaleźć film z lectio divina na stronie Archidiecezji Lubelskiej, stronie Szkoły Formacji Duchowej i parafii w Wilczopolu oraz na profilu FB SFD i moim osobistym. Zapraszamy. Przygotowujemy także dla was rekolekcje wielkopostne.