OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Wielkiego Postu „B”

  1. Codziennie od poniedziałku do piątku włącznie msza św. z jutrznią – czas modlitwy wielkopostnej
  2. Obudźcie się! Jeśli nie szukasz codziennie Światła Słowa, którym jest Jezus Chrystus, nie zobaczysz ciemności, w których żyjesz. To dokonuje się powoli, ale idee światowe wchodzą do głowy, trafiają do serca i za chwilę jesteś bardzo daleko od Chrystusa, sam się potępiasz. Droga krzyżowa nie jest dla pobożności i nikt cię nie będzie nazywał „świętoszek”, droga krzyżowa to korygowanie twojego życia – chyba, że boisz się spojrzeć na krzyż i na swoje życie, nienawidzisz światła, bo za dużo trzeba by zmieniać. 
  3. Od czwartku 25 marca (Zwiastowanie) rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Ze względu na sytuacjęepidemiczną program rekolekcji został lekko zmodyfikowany, aby mogło wziąć w nich udział jak najwięcej parafian. Została zwiększona ilość mszy świętych do czterech każdego dnia. Podaję program rekolekcji:

Czwartek 25.03.2021

9.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

17.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

19.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

Piątek 26.03.2021

9.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

10.30 – Droga krzyżowa dla dzieci

11.00 – Msza św. z nauką dla szkoły podstawowej

17.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

18.00 – Droga krzyżowa

19.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

20.00-24.00 – Modlitwa ekspiacyjna przed Najświętszym Sakramentem z możliwością spowiedzi

Taca z piątku przeznaczona dla księdza rekolekcjonisty

Sobota 27.03.2021 – Zakończenie rekolekcji. Taca przeznaczona dla księdza rekolekcjonisty

8.30 – spowiedź dla dorosłych

9.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich
11.30 – Spowiedź dla wszystkich

12.00 – Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych

14.30 – Spowiedź dla wszystkich

15.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

17.30 – spowiedź dla wszystkich

18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

Rekolekcje prowadzi ks. Zbigniew Lenart, katechista wędrowny, misjonarz odpowiedzialny za misje w Kazachstanie.

  •    Rozpoczynamy zbiórkę darów dla ubogich. Można przynosić produkty spożywcze i chemię do przedsionka kościoła codziennie w ciągu dnia, kościół otwarty od 6.00. Młodzież z wolontariatu zajmie się ich segregowaniem i przygotuje paczki świąteczne, które zawieziemy do potrzebujących.
  • Dziękuję za kolejne wpłaty na pomoc parafii w Aleppo. Ks. Antoin pisze, że dzienne wyżywienie jednej osoby kosztuje 2euro, a miesięcznie zarabiają 20 euro. Bez pomocy z zewnątrz nie mają jak żyć.
  • W przyszłą niedzielę taca na ogrzewanie kościoła. Faktura za dwa najzimniejsze miesiące wyniosła 3126 zł.
  • Intencje
  • Prasa katolicka