NIEDZIELA PALMOWA

1. Wczoraj zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne. Dziękuję za pomoc przy obsłudze księży spowiedników w kuchni, za ciasta, sałatki, wędlinę.
  2. Odwiedziny chorych w poniedziałek i we wtorek od 9.00.
  3. We czwartek spotkanie ministrantów i lektorów przygotowujące do posługi świątecznej o godz. 16.00.
  4. We środę konferencja przedchrzcielna i spisywanie aktu chrztu o godz. 17.00.
  5. Zbiórkę ofiar na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego przeprowadzimy w Wielką Sobotę. W czasie poświęcenia pokarmów będzie stała puszka, do której będzie można złożyć ofiarę na ten cel.
  6. przygotowanie do spowiedzi – rachunek sumienia – aplikacja na tablety i smartfony
  7. Msza św. z jutrznią codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 6.00.
  8. W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne.

Program Triduum:

1. Ciemna Jutrznia. Zapraszam od Wielkiego Czwartku do Soboty włącznie na godz. 6.00 do wspólnego jej odmawiania. To wielowiekowa tradycja czuwania z Chrystusem na modlitwie: „Smutna jest Moja dusza aż do śmierci. Zostańcie tu i czuwajcie ze Mną” (Mt 26, 38)
  2. Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej godz.  19.00. Po mszy św. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy na pamiątkę pojmania Pana Jezusa w Ogrodzie Oliwnym.
  3. Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej godz. 19.00. Po liturgii ok. godz. 20.00 zapraszam wszystkich parafian i gości na Drogę Krzyżową wokół kościoła. Drogę krzyżową poprowadzi ks. Józef Maciąg. Na Drogę Krzyżowa proszę zabrać świece.
  4. Czuwanie przy Grobie Pańskim do 1.00 w nocy.
  5. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły jak w środę popielcową!
  6. Wigilia Paschalna (Pascha) w sobotę o godz. 20.00. Wigilia Paschalna to najbardziej uroczysta msza święta w całym roku. Od niej bierze początek każda msza św. niedzielna i każda, którą sprawujemy codziennie. Dlatego tej nocy żaden chrześcijanin nie może spać, ale być z Chrystusem, który przechodzi ze śmierci do życia, to jest Jego Pascha i nasza pascha z NIM.
  7. Niedzielę Zmartwychwstania procesja rezurekcyjna i msza św. o godz. 6.00. Następna msza św. o godz. 11.00, 12.30 i 17.00.
  8. Bardzo proszę o pomoc przy procesji, szczególnie o tę pomoc proszę braci strażaków.
  9. W piątek w nocy byłaby możliwość spowiedzi.
  10. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę: Majdan Mętowski – godz. 9.00; Kliny i Wilczopole – poświęcenie w kościele o godz. 9.30 i 10.00 i 10.30. W tym czasie byłaby też możliwość spowiedzi.
  11. Czuwanie przy Grobie Pańskim do 15.00 potem sprzątanie kościoła.
  12. W Poniedziałek Wielkanocny msze św. o 9.00 i 11.00, 12.30 i 17.00. Tradycyjnie w tym dniu taca na KUL.