Niedziela Miłosierdzia „B” 

  1. Dziś Niedziela Miłosierdzia. Każdy, kto dziś przyjmie Komunię świętą, będzie wolny od przywiązania do grzechu, pomodli się w intencjach, w których modli się papież Franciszek i wezwie Miłosierdzia Bożego, może zdobyć odpust zupełny, czyli uwolnienie od kar doczesnych za grzechy dla siebie lub dla kogoś umarłego.
  2. Dziś święto patronalne Caritas, przed kościołem puszka na Caritas.
  3. Za tydzień taca inwestycyjna. Jesteśmy w trakcie wykonywania mebli do zakrystii, które będą kosztowały 14.000, mamy obecnie ok. 7000 zł, czyli połowę. 
  4. W ubiegłym tygodniu wysłałem do Aleppo nasz dar serca dla syryjskich braci 320$. Do skrzynki pocztowej wrzucono 2x po 500 zł i na konto parafialne wpłynęło 300 zł i 50 zł (nie wymieniam poprzednich wpłat, tylko z okresu świątecznego, poprzednie wpłaty zostały wysłane przed świętami). W przyszłą niedzielę odczytam list od proboszcza Antoin Tahan. To nasz udział w „wyobraźni miłosierdzia” (JP2).
  5. Dziś o 17.00 msza św. o szczególne łaski przez wstawiennictwo MB Patronki naszej parafii oraz Jej wielkich czcicieli św. Jana Pawła II i kard. Wyszyńskiego z błogosławieństwem relikwiami Papieża.