1. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc maj – szczególnie poświęcony NMP. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00 a w niedziele przed mszą o godz. 9.00.
  2. Poświęcenie pól i kolęda. Miałem nadzieję, że po Wielkanocy uda się Was odwiedzić w domach z kolędą, a właściwie z jajkiem wielkanocnym, ale okazuje się to niemożliwe ze względu na restrykcje epidemiczne. Jest propozycja połączenia poświęcenia pól i błogosławienia rodzin i domów. Czekamy do środy na nowe rozporządzenia odnośnie możliwości spotkań publicznych na otwartym powietrzu. Obecnie obowiązujące nie pozwalają nam na tradycyjne poświęcenie pól, choć mam nadzieję, że coś się zmieni. Póki co, organizujemy podobnie jak w ubiegłym roku, że msza św. na poświęcenie pól jest w kościele, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, śpiewamy litanię do Matki Bożej, odmawiamy modlitwy poświęcenia pól i wychodzimy przed kościół z Najświętszym Sakramentem udzielając błogosławieństwa rodzinom, naszym domom oraz polom i całemu dobytkowi. Przed ołtarzem będzie odpowiednia puszka na składanie ewentualnych ofiar kolędowych w kopertach z przeznaczeniem na remont zakrystii. Pierwsze poświęcenie będzie w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 dla Wilczopole-Kolonia.
  3. W sobotę I sobota miesiąca, spowiedź od 7.30 i msza św. a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 8.00. Wizyta u chorych 7-8.05.2021.
  4. Taca inwestycyjna przeznaczona na meble do zakrystii w ubiegłą niedzielę wyniosła 2200 zł. Mamy obecnie ok. 9200 zł. Brakuje przynajmniej 5000 zł plus pożyczone 5000 zł.