1. Wczoraj był pogrzeb śp. Ks. dra Adama Szponara, budowniczego i pierwszego proboszcza naszej parafii. Delegacja z pocztem sztandarowym z naszej szkoły była na mszy św. pożegnalnej w Puławach w Parafii Wniebowzięcia NMP, gdzie ks. Adam był ostatnie 15 lat proboszczem, większa część parafian wraz z radą parafialną była na mszy św. pogrzebowej w rodzinnej parafii ks. Adama w Nieliszu, gdzie jego ciało zostało złożone na miejscowym cmentarzu w grobie rodzinnym. Ks. Adam był u nas 21 lat, jemu zawdzięczamy zbudowanie kościoła i plebanii, ale przede wszystkim nas jako wspólnoty parafialnej złożonej z części trzech wiekowych parafii, czyli św. Jakuba w Głusku (Abramowice Kościelne), św. Wawrzyńca w Czerniejowie i MB Częstochowskiej w Kazimierzówce. 
  2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00, w soboty o 16.00 a w niedziele przed mszą o godz. 9.00.
  3. Ze względu na ciągle obowiązujące restrykcje łączymy poświęcenie pól i błogosławienie rodzin i domów (kolęda). Dziś poświęcenie na Komasacji o 15.00. msza św. i po nie j procesja. Przed ołtarzem i w kościele będzie odpowiednia puszka na składanie ewentualnych ofiar kolędowych w kopertach z przeznaczeniem na remont zakrystii. Następne poświęcenie w piątek 14 maja 0 18.00 na Wilczopole Las, w sobotę 15 maja o godz. 16.30 na Majdan Mętowski za szkołą i w przyszłą niedzielę o 15.00 na Majdan Mętowski I, a o 17.00 Wilczopole Wieś. Ostatnie we środę o 18.00 na Wilczopole Golianów – Ochalów
  4. Szkolny Klub Wolntariatu działający w naszej szkole organizuje akcję charytatywną na rzecz dzieci w Aleppo z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Akcja „Wilczopole dla Aleppo – Dzieci – Dzieciom”. W ramach akcji planowany jest kiermasz biżuterii, ozdób, dekoracji oraz słodkości wykonanych przez samych uczniów. Kiermasz przekładamy na czerwiec. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany dla dzieci w Aleppo. Serdecznie zapraszamy do wsparcia naszej akcji.