1. Od dzisiejszej niedzieli zniesiona jest dyspensa od uczestnictwa we mszy świętej niedzielnej ze względu na pandemię.
  2. Przepraszam, zapowiedziałem na dziś podsumowanie finansowe ostatnich zbiórek, ale nie dałem rady siąść do tego, przygotuję na następną niedzielę.
  3. W piątek o 8.15 msza św. na zakończenie roku szkolnego.
  4. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, ostatni moment, żeby uczcić Najświętsze Serce Jezusa.
  5. W sobotę mamy niezwykły ślub, pierwszy w historii naszej parafii i pierwsze od wielu lat powołanie: o godz. 15.00 ks. bp Artur Miziński, sekretarz Episkopatu Polski przewodniczyć będzie mszy św. w czasie której konsekruje na dziewicę konsekrowaną Marię Studzińską. Konsekracja to szczególny rodzaj zaślubin z Chrystusem, czego zewnętrznym wyrazem jest obrączka. Dziewica konsekrowana żyje i pracuje normalnie w świecie, ale jej powołanie potwierdzone przez Kościół przez konsekrację wskazuje na miłość, która będzie udziałem nas wszystkich w niebie, że miłość Chrystusa wystarcza, spełnia człowieka, rzeczywiście uszczęśliwia. W niebie nie będą się żenić ani za mąż wydawać, będą jako dzieci Boże.
  6. W przyszły poniedziałek z młodzieżą z klasy ósmej i siódmej wyruszamy na spływ kajakowy Czarną Hańczą szlakiem św. Jana Pawła II, który kończymy we czwartek 1.lipca.