1. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na pomoc w zakupie środków transportu dla misjonarzy 753 zł, na poszkodowanych w powodziach i nawałnicach 725 zł.
  2. Mamy serdeczne podziękowania z Aleppo za nasz ostatni dar finansowy – po potrąceniach bankowych 1260 $ czyli ok. 5000 zł. Zobaczcie zdjęcia na profilu FB naszej parafii ile osób skorzystało z pomocy finansowej. My nie bardzo wiedzielibyśmy, jak podzielić 5000 zł na kilka rodzin, żeby otrzymały konkretne wsparcie, a w Aleppo w sumie mała kwota pieniężna posłużyła tak wielu. Tym bardziej widzimy jak ważne jest nasze zaangażowanie w pomoc tym braciom.
  3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na mszach św. poświęcenie wianków. Jest to Dzień Wojska Polskiego, dzień Cudu nad Wisłą 1920 roku.
  4. Organizowana jest grupa pielgrzymkowa dekanat Lublin Południe do Wąwolnicy. Wyjście 4 września o 7.00 z placu katedralnego. Koszt uczestnika min. ubezpieczenie: 5 zł. Ze względu na pandemię w tym roku są zapisy. Limit grupy 100 osób. Zapisy w kancelarii NSJ. Lista wg kolejności zgłoszeń.