1. W nadchodzącym tygodniu rozpoczyna się miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. W 1920 roku cały naród ruszył do kościołów z różańcem w ręku i mieliśmy „Cud nad Wisłą”. W 1943 roku NMP objawiła się w Warszawie 10-letniej Władysławie ostrzegając przed tym, co miało nadejść i wzywając do modlitwy i nikt Jej nie słuchał. Potem było Powstanie Warszawskie, 200.000 zabitych i ruina stolicy. Dziś bardzo potrzeba modlitwy różańcowej, bo Polska jest atakowana właściwie z każdej strony i jest to inny typ zagrożenia, mało widoczny na co dzień. Ze względu na dzieci zmieniamy godzinę odprawiania mszy św. w październiku na 17.00, po mszy św. różaniec. 
  2. Rozpoczynamy przygotowanie do bierzmowania dla klas 7 i 8, w piątek o godz. 16.00. Jest to pierwszy piątek miesiąca. O 16.00 konferencja, 16.30 spowiedź, 17.00 msza św. i różaniec. 
  3. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź od 7.30, msza św. o 8.00 a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie z adoracją Najświętszego Sakramentu i różańcem. Różaniec październikowy w soboty zatem jest rano.
  4. Odwiedziny chorych w piątek i w sobotę. W sobotę zacznę ok. 13.00, ponieważ przed południem mam nagrania dla TVP Lublin.