1. Wczoraj zakończyliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadził o. Andrzej Makowski, redemptorysta. Dziękuję za obsługę kuchni dla księdza rekolekcjonisty i spowiedników Małgorzacie Bogusz i Maryli i Przemkowi Gustawom. Dziękuję za barszcz z uszkami, pierogi, wędliny, ciasta i inne dary na stół rekolekcyjny i na Święta. Dziękuję każdej z was i każdemu z was z osobna za wielkie serce i poczucie wspólnoty jaką budujemy w parafii.
  2. Dekorację świąteczną kościoła i sprzątanie zrobimy za młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania. Zapraszam młodzież we czwartek na godz. 18.00. 
  3. W tym tygodniu roraty o 6.00, ostatnie w piątek 24.12.2021. 
  4. Porządek liturgii w czasie Świąt:
  • Pasterka 24.12.2021 o północy. Taca z pasterki przeznaczona na „Fundusz Obrony Życia”. 
  • W Narodzenie Pańskie msze św. o godz. 9.00 i 11.00, 12.30 i 17.00. 
  • W drugi dzień Świąt, w Niedzielę Świętej Rodziny msze św. o 9.00 i o 11.00, 12.30 i 17.00. Po mszy o 17.00, czyli o godz. 18.00 tradycyjnie zapraszam na Wieczór Kolędowy. W drugi dzień Świąt taca na KUL i błogosławieństwo owsa.
  •  W święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty 27 grudnia msze św. o godz. 9.00 i 18.00 z rozdawaniem poświęconego wina w jednorazowych kubeczkach jak to miało miejsce w roku ubiegłym.
  • Kolędę w tym roku planuję zrobić normalnie. Chciałbym odwiedzić Was i poświęcić domy. Jeśli jakaś rodzina z różnych powodów nie będzie mogła przyjąć wewnątrz domu, możemy odbyć kolędę na zewnątrz przed domem, ale nie chciałbym, żebyśmy kolejny rok nie spotkali się. Wraz z Maryją weszła radość Ducha Świętego do domu Elżbiety i Zachariasza, proboszcz także wnosi Boże błogosławieństwo do Waszych domów. Więcej szczegółów 26 grudnia w Niedzielę Świętej Rodziny.
  • Dziękuję za ofiary z opłatka – 10331 zł plus jeszcze z przynajmniej dwóch odcinków. Tak więc wystarczy na uregulowanie długów i pewnie zostanie jeszcze na nowe inwestycje.