1. Wczoraj zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne. Dziękuję Lenie i Daszy za przygotowanie obiadu i kolacji dla księży spowiedników, Iwonie Świderskiej za pierogi i rybę, p. Danucie Gustaw za ciasto dla spowiedników, Marii Studzińskiej za obsługę stołu, Renacie i Leszkowi Bieleckim za przygotowanie prezentu dla ojca rekolekcjonisty.
  2. Odwiedziny chorych w poniedziałek i we wtorek od 9.00.
  3. We środę spotkanie ministrantów i lektorów przygotowujące do posługi świątecznej o godz. 16.00.
  4. We środę konferencja przedchrzcielna i spisywanie aktów chrztu o godz. 17.00. Wszystkich aktów chrztu, także tych z Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
  5. Czekoladowe baranki Caritas na stół wielkanocny po 7 zł.
  6. Zbiórkę ofiar na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego przeprowadzimy w Wielką Sobotę w czasie poświęcenia pokarmów.
  7. Dziś rozpoczyna się Wielki Tydzień, wielki z racji na wydarzenia zbawcze uobecniane dla nas w najważniejszych celebracjach liturgicznych w ciągu roku.

Msza św. z jutrznią codziennie od poniedziałku do środy o godz. 6.00.

W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne.

Program Triduum:

Ciemna Jutrznia. Zapraszam od Wielkiego Czwartku do Soboty włącznie na godz. 6.00 do wspólnego jej odmawiania. To wielowiekowa tradycja czuwania z Chrystusem na modlitwie: „Smutna jest Moja dusza aż do śmierci. Zostańcie tu i czuwajcie ze Mną” (Mt 26, 38)

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej godz. 18.00. Po mszy św. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy na pamiątkę pojmania Pana Jezusa w Ogrodzie Oliwnym.

Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej godz. 18.00. Po liturgii ok. godz. 19.00 zapraszam wszystkich parafian i gości na Drogę Krzyżową. Na Drogę Krzyżowa proszę zabrać świece.

Czuwanie przy Grobie Pańskim do 1.00 w nocy.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły jak w środę popielcową!

Wigilia Paschalna (Pascha) w sobotę o godz. 21.00. Wigilia Paschalna to najbardziej uroczysta msza święta w całym roku. Od niej bierze początek każda msza św. niedzielna i każda, którą sprawujemy codziennie. Dlatego tej nocy żaden chrześcijanin nie może spać, ale być z Chrystusem, który przechodzi ze śmierci do życia, to jest Jego Pascha i nasza pascha z NIM.

Na Wigilię Paschalną zapraszamy dzieci. Przyjdźcie z dziećmi, one mają swoją rolę do spełnienia w czasie Paschy, dla nich będzie też specjalna katecheza.

Po Wigilii Paschalnej jak co roku będziemy jedli baranka.

Niedzielę Zmartwychwstania procesja rezurekcyjna i msza św. o godz. 6.00. Następna msza św. o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 17.00.

Bardzo proszę o pomoc przy procesji, szczególnie o tę pomoc proszę braci strażaków i zorganizowanie czuwania przy Grobie.

W Wielki Piątek po Liturgii Męki Pańskiej rozpocznie się adoracja i czuwanie przy grobie Pańskim od 21.00 – 1.00 po północy i w sobotę od 10.00-15.00 czuwanie rodzinne i indywidualne. Link do zapisów na czuwanie na stronie parafii i na fb. https://goodfriday-2022.herokuapp.com.

Do czuwania przy Grobie proszę o zorganizowanie się strażaków. Strażacy czuwaliby w nocy z piątku na sobotę do 1.00 po północy a następnie w sobotę od 20.00 do 21.00 do Wigilii Paschalnej. W piątek w nocy byłaby możliwość spowiedzi.

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę: Majdan Mętowski – godz. 9.00; Kliny i Wilczopole – poświęcenie w kościele o godz. 9.30 i 10.00. W tym czasie byłaby też możliwość spowiedzi. 

W Poniedziałek Wielkanocny msze św. o 9.00 i 11.00, 12.30 i 17.00. Tradycyjnie w tym dniu taca na KUL.