1. W tym tygodniu wypada środa popielcowa – rozpoczyna się Wielki Post. Przypominam, że tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 9.00 i 18.00.
  2. W Wielkim Poście Kościół zaleca trzy praktyki: post, modlitwę i jałmużnę. Zapraszam więc na poranną mszę św. z jutrznią – od przyszłego poniedziałku o godz. 6.00. Jeśli chodzi o jałmużnę, można ją wrzucać do puszki wiszącej na ścianie w przedsionku kościoła. „Jałmużna zakrywa wiele grzechów”. Zachęcam do podjęcia konkretnych wyrzeczeń – postu – i wprowadzenia w tą praktykę dzieci i młodzieży.
  3. Gorzkie żale w niedziele o 8.40 przed mszą św. o godz. 9.00.
  4. Droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 16.30. Droga krzyżowa dla dorosłych o 18.30 po mszy św. o godz. 18.00.
  5. Przypominamy się z 1% na Dobry Siew. Na naszej stronie parafii jest dostępny program do rozliczania podatku z gotowym wypełnieniem 1% na Dobry Siew lub jeśli ktoś rozlicza się w inny sposób-jest tam nr KRS potrzebny do przekazania 1%.
  6. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszki na Aleppo 2335,00 zł. Na konto parafii wpłacono 750 zł, ofiary indywidualne 2x 1000 zł, 500 zł i mniejsze łącznie 2950 zł. Razem zebraliśmy na Aleppo w Syrii 7035,00 zł. Jutro wyślę naszym braciom poszkodowanym w trzęsieniu ziemi pomoc od nas.
  7. Dziś zbiórka na pilną operację małego chłopca.
  8. Dziś 5 katecheza prowadzona przez ekipę neokatechumenalną z Lublina. Zapraszam na godz. 18.00