1. Wczoraj zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne. Dziękuję nowej radzie parafialnej za przygotowanie i obsługę kuchni dla ks. rekolekcjonisty i spowiedników. Dla mnie jako proboszcza była to nieoceniona pomoc, zupełnie nie musiałem się martwić o funkcjonowanie stołu rekolekcyjnego. Dziękuję Romanowi Samborskiemu za wędliny na rekolekcje.
  2. Odwiedziny chorych w poniedziałek i we wtorek od 9.00.
  3. We środę konferencja przedchrzcielna i spisywanie aktów chrztu o godz. 17.00. Wszystkich aktów chrztu, także tych z Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
  4. Czekoladowe baranki Caritas na stół wielkanocny po 10 zł.
  5. Zbiórkę ofiar na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego przeprowadzimy w Wielką Sobotę w czasie poświęcenia pokarmów.
  6. Dziś rozpoczyna się Wielki Tydzień, wielki z racji na wydarzenia zbawcze uobecniane dla nas w najważniejszych celebracjach liturgicznych w ciągu roku.

Msza św. z jutrznią codziennie od poniedziałku do środy o godz. 6.00.

W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne.

Program Triduum:

Ciemna Jutrznia. Zapraszam od Wielkiego Czwartku do Soboty włącznie na godz. 6.00 do wspólnego jej odmawiania. To wielowiekowa tradycja czuwania z Chrystusem na modlitwie: „Smutna jest Moja dusza aż do śmierci. Zostańcie tu i czuwajcie ze Mną” (Mt 26, 38)

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej godz. 18.00. Po mszy św. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy na pamiątkę pojmania Pana Jezusa w Ogrodzie Oliwnym.

Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej godz. 18.00. Po liturgii ok. godz. 19.00 zapraszam wszystkich parafian i gości na Drogę Krzyżową. Na Drogę Krzyżowa proszę zabrać świece. Prośba do strażaków o pomoc przy organizacji logistycznej Drogi Krzyżowej oraz straży przy Grobie Pańskim.

Czuwanie przy Grobie Pańskim do 24.00 w nocy. Zapisy na czuwanie na stronie internetowej i FB parafii.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły jak w środę popielcową!

Wigilia Paschalna (Pascha) w sobotę o godz. 21.00. Wigilia Paschalna to najbardziej uroczysta msza święta w całym roku. Od niej bierze początek każda msza św. niedzielna i każda, którą sprawujemy codziennie. Dlatego tej nocy żaden chrześcijanin nie może spać, ale być z Chrystusem, który przechodzi ze śmierci do życia, to jest Jego Pascha i nasza pascha z NIM.

Na Wigilię Paschalną zapraszamy dzieci. Przyjdźcie z dziećmi, one mają swoją rolę do spełnienia w czasie Paschy, dla nich będzie też specjalna katecheza.

Po Wigilii Paschalnej jak co roku będziemy jedli baranka. 

Niedzielę Zmartwychwstania procesja rezurekcyjna i msza św. o godz. 6.00. Następna msza św. o godz. 11.00, 12.30 i 17.00.

Bardzo proszę o pomoc przy procesji, szczególnie o tę pomoc proszę braci strażaków i zorganizowanie czuwania przy Grobie.

W Wielki Piątek po Liturgii Męki Pańskiej rozpocznie się adoracja i czuwanie przy grobie Pańskim od 21.00 –24.00 po północy i w sobotę od 10.00-15.00 czuwanie rodzinne i indywidualne.

Do czuwania przy Grobie proszę o zorganizowanie się strażaków. Strażacy czuwaliby w nocy z piątku na sobotę do 24.00 (północy) a następnie w sobotę od 20.00 do 21.00 do Wigilii Paschalnej. W piątek w nocy byłaby możliwość spowiedzi.

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę: Majdan Mętowski – godz. 9.00; Kliny i Wilczopole – poświęcenie w kościele o godz. 9.30 i 10.00. W tym czasie byłaby też możliwość spowiedzi. 

W Poniedziałek Wielkanocny msze św. o 9.00 i 11.00, 12.30 i 17.00. Tradycyjnie w tym dniu taca na KUL.