OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Adwentu „B”

24.12.2023

  1. Wczoraj zakończyliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadził ks. Dominik Szymański, ze Szkoły Formacji Duchowej, wikariusz parafii Przemienienia Pańskiego w Lublinie. Dziękuję radnym parafialnym, Kołom Gospodyń Wiejskich i parafianom za obsługę dla księdza rekolekcjonisty i spowiedników. Dziękuję każdej i każdemu z was za włączanie się w budowanie wspólnoty parafialnej.
  2. Dziękuję za przygotowanie kościoła: Marzena Piskorek, Wioletta Plichta, Leszek, Renata, Wiktoria i Jan Bieleccy, Katarzyna Sałatka, Magdalena Mańko. Ofiara na wystrój żłóbka 100 zł. Dekorację świąteczną kościoła pomagała zrobić młodzież klasy VII i VIII we środę. Na następną niedzielę zapraszam do przygotowania kościoła panie: Agnieszka Szyba, Anna Mańko, Agnieszka Mańko, Sylwia Grzesiak, Urszula Tylec, Monika Turowska.
  3. Porządek liturgii w czasie Świąt:
  • Pasterka 24.12.2023 o północy. Taca z pasterki przeznaczona na „Fundusz Obrony Życia”. 
  • W Narodzenie Pańskie msze św. o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 17.00. 
  • W drugi dzień Świąt, msze św. o 9.00, 11.00, 12.30 i 17.00. Po mszy o 17.00, czyli o godz. 18.00 tradycyjnie zapraszam na Wieczór Kolędowy. W drugi dzień Świąt taca na KUL i błogosławieństwo owsa. 
  • W święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty 27 grudnia msze św. o godz. 9.00 i 18.00 z rozdawaniem poświęconego wina. Niestety, w tym roku nie będzie można kupić poświęconego wina, nasz węgierski dostawca miał wypadek i nie mógł przyjechać do Polski. Informacja przyszła 2 dni temu i nie mogłem niczego innego zorganizować.
  • Zapraszam radę parafialną na spotkanie opłatkowe tradycyjnie w św. Jana 27.12 po mszy o godz. 18.00.
  • Kolęda w tym roku normalnie. Więcej szczegółów 26 grudnia w drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego.