I Niedziela Wielkiego Postu „B”

1. W Wielkim Poście Kościół zaleca trzy praktyki: post, modlitwę i jałmużnę.
  2. Zapraszam na poranną mszę św. z jutrznią – od poniedziałku 19. lutego, czyli jutro o godz. 6.00.
  3. Jałmużnę można wrzucać do puszki wiszącej na ścianie w przedsionku kościoła. „Jałmużna zakrywa wiele grzechów”.
  4. Post. Zachęcam do podjęcia konkretnych wyrzeczeń – postu – i wprowadzenia w tę praktykę dzieci i młodzieży.
  5. Gorzkie żale w niedziele o 8.40 przed mszą św. o godz. 9.00.
  6. Droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 16.30. Droga krzyżowa dla dorosłych o 18.30 po mszy św. o godz. 18.00.
  7. Przypominamy się z 1,5% na Dobry Siew. Na naszej stronie parafii jest dostępny program do rozliczania podatku z gotowym wypełnieniem 1,5% na Dobry Siew lub jeśli ktoś rozlicza się w inny sposób-jest tam nr KRS potrzebny do przekazania 1,5%.
  8. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę paniom: Małgorzata Wójcik, Ewa Szalast, Karolina i Barbara Szalast, Beata Wójcik, Katarzyna Kołodziej. Ofiara na kwiaty 60 zł. Do przygotowania kościoła na najbliższą niedzielę zapraszam panie: Iwona Mazur, Marlena Goralczyk, Anna Kołodziej, Kazimiera Kołodziej.
  9. Przy prasie katolickiej są do nabycia modlitewniki na Wielki Post – teksty rozpisane na każdy dzień Wielkiego Postu oraz na Triduum Paschalne w cenie 5 zł.