1. Dziś Niedziela Palmowa
  2. Odwiedziny chorych w poniedziałek i we wtorek od 9.00. 
  3. Wczoraj wysłałem do Aleppo wsparcie od nas na Święta: 1600$
  4. We środę spotkanie ministrantów i lektorów przygotowujące do posługi świątecznej o godz. 16.30.
  5. We środę konferencja przedchrzcielna i spisywanie aktów chrztu o godz. 17.00. Wszystkich aktów chrztu, także tych z Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
  6. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę: Słowik Anna, Dzierżak Anna, Dzierżak Krzysztof, Kubaniak Elżbieta, Baran Katarzyna, Puszka Barbara, Dyś Renata, Madej Agnieszka, Madej Mateusz. Ofiara na kwiaty 190 zł. Do przygotowania kościoła zapraszam we środę wieczorem panie: Kołodziej Elżbieta i Zuzanna, Zdunek Agnieszka, Stasiak Agnieszka i Daria, Mardoń Agata.
  7. Czekoladowe baranki Caritas na stół wielkanocny po 1 zł.
  8. Zbiórkę ofiar na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego przeprowadzimy w Wielką Sobotę w czasie poświęcenia pokarmów.
  9. Dziś rozpoczyna się Wielki Tydzień, wielki z racji na wydarzenia zbawcze uobecniane dla nas w najważniejszych celebracjach liturgicznych w ciągu roku.

Msza św. z jutrznią codziennie od poniedziałku do środy o godz. 6.00.

W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne.

Program Triduum:

Ciemna Jutrznia. Zapraszam od Wielkiego Czwartku do Soboty włącznie na godz. 6.00 do wspólnego jej odmawiania. To wielowiekowa tradycja czuwania z Chrystusem na modlitwie: „Smutna jest Moja dusza aż do śmierci. Zostańcie tu i czuwajcie ze Mną” (Mt 26, 38)

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej godz. 18.00. Po mszy św. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy na pamiątkę pojmania Pana Jezusa w Ogrodzie Oliwnym.

Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej godz. 18.00. Po liturgii ok. godz. 19.00 zapraszam wszystkich parafian i gości na Drogę Krzyżową. Na Drogę Krzyżowa proszę zabrać świece. Prośba do strażaków o pomoc przy organizacji logistycznej Drogi Krzyżowej oraz straży przy Grobie Pańskim.

Czuwanie przy Grobie Pańskim do 12.00 w nocy. Zapisy na czuwanie na stronie internetowej i FB parafii.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły jak w środę popielcową!

Wigilia Paschalna (Pascha) w sobotę o godz. 21.00. Wigilia Paschalna to najbardziej uroczysta msza święta w całym roku. Od niej bierze początek każda msza św. niedzielna i każda, którą sprawujemy codziennie. Dlatego tej nocy żaden chrześcijanin nie może spać, ale być z Chrystusem, który przechodzi ze śmierci do życia, to jest Jego Pascha i nasza pascha z NIM.

Na Wigilię Paschalną zapraszamy dzieci. Przyjdźcie z dziećmi, one mają swoją rolę do spełnienia w czasie Paschy, dla nich będzie też specjalna katecheza.

Po Wigilii Paschalnej jak co roku będziemy jedli baranka. 

Niedzielę Zmartwychwstania procesja rezurekcyjna i msza św. o godz. 6.00. Następna msza św. o godz. 11.00, 12.30 i 17.00.

Bardzo proszę o pomoc przy procesji, szczególnie o tę pomoc proszę braci strażaków i zorganizowanie czuwania przy Grobie.

W Wielki Piątek po Liturgii Męki Pańskiej rozpocznie się adoracja i czuwanie przy grobie Pańskim od 21.00 –24.00 po północy i w sobotę od 10.00-15.00 czuwanie rodzinne i indywidualne. Link do zapisów na czuwanie na stronie parafii i na fb.

Do czuwania przy Grobie proszę o zorganizowanie się strażaków. Strażacy czuwaliby w nocy z piątku na sobotę do 24.00 (północy) a następnie w sobotę od 20.00 do 21.00 do Wigilii Paschalnej. W piątek w nocy byłaby możliwość spowiedzi (Noc konfesjonałów).

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę: Majdan Mętowski – godz. 9.00; Kliny i Wilczopole – poświęcenie w kościele o godz. 9.30 i 10.00. W tym czasie byłaby też możliwość spowiedzi. 

W Poniedziałek Wielkanocny msze św. o 9.00 i 11.00, 12.30 i 17.00. Tradycyjnie w tym dniu taca na KUL.