I Niedziela Adwentu „A”

1. Rozpoczyna się Adwent. O godz. 8.30 Godzinki o Niepokalanym poczęciu NMP, w tygodniu roraty, czyli msza o Matce Bożej w Adwencie – razem z Maryją czuwamy i oczekujemy przyjścia Zbawiciela – Mesjasza. Roraty w tym roku codziennie od poniedziałku do soboty o 6.00. Wyjątkiem będzie ta sobota, ponieważ jest to 1 sobota miesiąca, dlatego roraty będą o godz. 8.00. Prośba, by każdy przygotował swój lampion, swoją świecę roratnią z jakąś osłonką na kapiący wosk. Po roratach we wtorki i czwartki będzie śniadanie dla dzieci.
  2. W kolejne niedziele Adwentu po mszy św. o godz. 12.30 spotkania dla rodziców dzieci komunijnych. Najlepiej przyjść ze swoimi dziećmi na mszę świętą, one mogą zostać na spotkaniu.
  3. W tym tygodniu 1 piątek i sobota miesiąca. Na 1 piątek zapraszam na godz. 6.00 rano i 18.00, 1 sobota normalnie. Wizyta u chorych będzie przed świętami, w tym tygodniu nie będzie.
  4. Przekazaliśmy wraz z parafią w Łuszczowie 740 $ dla Parafii św. Krzyża w Aleppo (Syria). Ks. proboszcz Antoin Tahan z serca dziękuje. Chyba mają ciężko, ponieważ nieśmiało się przypominał. Ostatnio mało im wysyłaliśmy pomocy. Przygotujmy dla nich hojniejszy dar na Boże Narodzenie.
  5. Dzisiejsza taca na seminarium duchowne.
  6. Dziś poświęciliśmy opłatki. Proszę radnych o pobranie opłatków i dostarczenie ich do domów na swoich odcinkach. Ofiary będą przeznaczone na spłatę długu za dach kościoła.