Program Triduum:

Ciemna Jutrznia. Zapraszam od Wielkiego Czwartku do Soboty włącznie na godz. 6.00 do wspólnego jej odmawiania. To wielowiekowa tradycja czuwania z Chrystusem na modlitwie: „Smutna jest Moja dusza aż do śmierci. Zostańcie tu i czuwajcie ze Mną” (Mt 26, 38)

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej godz. 18.00. Po mszy św. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy na pamiątkę pojmania Pana Jezusa w Ogrodzie Oliwnym.

Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej godz. 18.00. Po liturgii ok. godz. 19.00 zapraszam wszystkich parafian i gości na Drogę Krzyżową. Na Drogę Krzyżowa proszę zabrać świece. Prośba do strażaków o pomoc przy organizacji logistycznej Drogi Krzyżowej oraz straży przy Grobie Pańskim.

Czuwanie przy Grobie Pańskim do 12.00 w nocy. Zapisy na czuwanie na stronie internetowej i FB parafii.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły jak w środę popielcową!

Wigilia Paschalna (Pascha) w sobotę o godz. 21.00. Wigilia Paschalna to najbardziej uroczysta msza święta w całym roku. Od niej bierze początek każda msza św. niedzielna i każda, którą sprawujemy codziennie. Dlatego tej nocy żaden chrześcijanin nie może spać, ale być z Chrystusem, który przechodzi ze śmierci do życia, to jest Jego Pascha i nasza pascha z NIM.

Na Wigilię Paschalną zapraszamy dzieci. Przyjdźcie z dziećmi, one mają swoją rolę do spełnienia w czasie Paschy, dla nich będzie też specjalna katecheza.

Po Wigilii Paschalnej jak co roku będziemy jedli baranka.

Niedzielę Zmartwychwstania procesja rezurekcyjna i msza św. o godz. 6.00. Następna msza św. o godz. 11.00, 12.30 i 17.00.

Bardzo proszę o pomoc przy procesji, szczególnie o tę pomoc proszę braci strażaków i zorganizowanie czuwania przy Grobie.